Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Muuga EHA”

Saagid salve

7.-11. oktoobrini toimus Muuga spordihoone noortetoas näitus aiasaadustest ja hoidistest. Näitusele tõi kohalik rahvas nii magusaid kui ka soolaseid hoidiseid ning erinevaid aiasaadusi.

(veel …)

Ajarännak Muugal

Vinni vallavanem Rauno Võrno kutsus Laekvere rahvamajas 1. novembril 2018. aastal peetud aastapäeval vallarahvast üles märkama inimesi meie ümber, et vald võiks lähiaastail paigaldada sada tublidele inimestele pühendatud pinki.

(veel …)

Ikka üheskoos!

25. mail toimus järjekordne EKSÜ seltside kevadpidu “ikka üheskoos”. Seekord tähistati kevadet Lääne-Virumaal Muuga mõisas ning kevadpidu oli osa Muuga mõisa päevadest.

(veel …)

Muuga kapellil täitus kaks aastakümmet

30. märtsil tähistati Muuga mõisas seltsi kapelli 20. tegevus-aastapäeva.

1. aprillil 1999.aasta vaiksel neljapäeval toimus taastatud Muuga Maanaisteseltsil EHA esimene kevadpidu. Peol esines kõigi suureks üllatuseks õe-venna Nella Lumiste ja Enno Höövelsoo eestvõttel kokku kutsutud kapell.

1.aprilli naljamängust sai tõelisus ja kapell on erinevate koosseisudega koos mänginud 20. aastat.

Mänginud on kapell erinevates Eestimaa paikades ja ka Peterburis Aleksandri pargis.

Tähistasime seda peoga Muuga mõisas – külalistena esinesid Roela meesansambel ja Viru – Jaagupi kapell Reilender. Eeskavas esinesid meie oma kapelli praegune koosseis ja üllatusena ka kapelli algne koosseis.

Jalga sai keerutada Viru-Nigula rahvamuusikute muusika saatel.

Peolaua katsid seltsi naised, kes päeval kogunesid kokakursusele  ja õppisid valmistama erinevaid suupisteid munapühadeks.

 

Ilma Lausvee

Muuga, EHA

Piltide autor on Heli Allikalt