23. juuni 2024

Muuga Maanaisteselts EHA 25!

3. veebruaril 25 aastat tagasi kogunes läbi suure tuisu ja lumehangede Muuga mõisakooli seltskond kohalikke naisi, et taastada naisseltsi tegevus. Esimene naisselts oli asutatud juba aastal 1929, kuid nõukogude korra saabumisel oma tegevuse lõpetanud.

Seltsi taastamisel otsustati jätkata eelmise seltsi tegemisi ja tegevussuundi.

Seltsi tegevuspiirkonda kuuluvad Muuga , Paasvere, Rajaküla, Alekvere ja Vassivere. Seltsil on kooskäimise kohad Muuga Spordihoones ja Paasvere külamajas.

25. aasta jooksul on seltsis tegutsenud erinevad isetegevusringid :

segarahvatantsurühm, naisrahvatantsurühm, lasterahvatantsurühm, käsitööring, näitering, segakoor ja kapell.

On kirjutatud suur hulk projekte ning korraldatud erinevaid koolitusi.

Praegu on külades elanike arv vähenenud, tegutsema on  jäänud kapell ja käsitööring.

4. veebruari õhtul tähistasime seltsi 25. aastapäeva Muuga Spordihoone fuajees – esinaine Ilma Lausvee tegi ülevaate seltsitegevusest 25 aasta jooksul, esinesid seltsi kapell ning külalistena esinesid poliitilise poeemiga Peeter ja hunt ning tantsuks mängis Taavi Taar.

Seltsi ruumides oli välja pandud käsitööde näitus- müük ning tutvuda sai tänukirjade ja albumitega, mis seltsi tegemisi tutvustasid.

Maarika Lausvee