22. juuli 2024

Põllumees toidab rahvast

ehk – Muuga Maanaisteselts EHA osales künnivõistluste laadal.

8.-10. septembrini toimusid Vinni vallas Kulinal  Eesti 48. kündmise meistrivõistlused ja tehnika teeviit, mida korraldas Eesti Künniselts.

Künnivõistluse  kõrvalüritusena korraldasid Vinni valla rahvamajade töötajad  laada „ Põllumees toidab rahvast“  koos kultuuriprogrammiga.

Laadapäev algas Kulinal Baruto puhkemaja hoovil majaperemehe puuskulptuuri avamisega , skulptuuri autoriks on Muuga piirkonnas elav ja Vinni-Pajusti Gümnaasiumis tehnoloogiaõpetajana töötav Rein Leichter.  Muuga Maanaisteseltsi kapell andis laadapäeva  kultuuriprogrammile avalöögi, päeva jooksul esinesid lauljad Roela klubist ja Vinni-Pajusti Gümnaasiumist,  tantsijad Laekvere rahvamajast, Ulvi ja Pajusti klubist. Kontserdi lõpetas ansambel Justament.

Laadal pakkusid kaupa Vinni valla MTÜ- d ja ettevõtted, nende hulgas Muuga naised oma käsitööde ja pirukate- kookidega. Laadal oli võimalus paitada erinevaid koduloomi ja  – linde ning teha ponisõitu.  Laekvere noortekeskus pakkus erinevaid tegevusi lastealal.

Laadapäeva lõpetas Justament

Maarika Lausvee
Muuga EHA

1 thought on “Põllumees toidab rahvast

Comments are closed.