21. juuli 2024

Jõulukuul Muugal

10. detsembril toimus naiste eestvõtmisel Muuga Spordihoones traditsiooniline jõululaat. Seekordne laat pakkus taas naiste käsitöid seinast seina – alates kootud-heegeldatud jõuluehetest, kinnastest, sokkidest kuni vaipadeni välja. Võimalik oli osta koduleiba ja piparkooke, vuti-, kana- ja jaanalinnumune. Õnne sai proovida loteriiga. Kohvikus pakuti nii soolaseid kui magusaid saiakesi-kooke. Seltsi kapell esines meeleoluka kontserdiga.

Huvilised oli võimalus nautida kuljuste helinal kaarikusõitu.


Sügis-talvine hooaeg möödus Muuga naistele hoogsas tempos – õppisime erinevates töötubades tekstiilitrükki, Belgia köites raamatu tegemist ning valmistasime kaunid seinakalendrid.

Kokanduskursusel valmistasime jõulutoite: tuletasime meelde verivorstide tegemist paljud naised tegid esimest korda kartulivorsti. Magustoiduks valmistasime piparkoogitrühvleid ning kreemiga pohlaplaadikooki.

Maarika Lausvee