Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Kultuurikorraldus”

Luuletaja hingeldamisi mais

Maikuu võttis mind päris võhmale. Oli ju see kuu erakordselt tihe ja ette tuli sündmusi, mille korraldamine oli minu jaoks esmakordne kogemus.

11.mail esitasin enda loomingut mõneti hullumeelsel ettevõtmisel “Insominacathon” Tartus, Vanemuise 19. Hullumeelsus seisnes selles, et Vanemuise 19 toimus mõni esinemine kogu ööpäev ehk ühe esineja lõpetades alustas järgmine.

(veel …)

Kultuurikorraldus kutsub!

24.-26.mail 2019 olete kutsutud kolme-päevasele näitusele. Voronja galerii korraldab sarjas “Lätted” näituse Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) külaliskorteris (korter 6; IV korrus) ja ateljees nr 28 (III korrus). Neis paigus saab tutvuda Ilmar Malini töödega.

(veel …)

Loomingulises kodusalongis

9. veebruaril kl 19 esitasid Tartus Loomingulises Kodusalongis nr 15 enda luulet soome kirjanik Silja Järventausta, kultuurikorraldaja ja luuletaja Heidi Iivari ning kirjanik Kai Aareleid. Kaasnenud näitusel olid esindatud Liisi Örd, Ülo Sooster, Herman Talvik, Andrus Kasemaa, Ahti Seppet ja Andrus Peegel.

Hullunud Tartu 8. Masinlik

Tänavu 9. ja 10. novembril tuleb taas rahvusvaheline interdistsiplinaarne festival „Hullunud Tartu”, pakkudes elavat kirjandust, muusikat ja kujutavat kunsti, heites tiheda ja hoogsa programmi kaudu pilgu Eesti nüüdiskultuuri ning luues piire kompavaid elamusi piire kompavas novembrikuises Tartus.

UNESCO kirjanduslinn Tartu hullub tänavu juba kaheksandat korda ning kutsub kokku kirjanikud, muusikud ja kunstnikud Eestist ning mujalt maailmast. Seekordne festival kannab alapealkirja „Masinlik” ja toimub Erinevate Tubade Klubis Aparaaditehases (Kastani 42, Tartu). (veel …)

Avatud on näitus KOGUJA & JAGAJA

28. juunil 2017 kell 16 avati Tartus Jaani kirikus Anne Rudanovski ja Jaan Malini ühisnäitus KOGUJA & JAGAJA.

Annelt Jaani kirikust inspreeritud paberskulptuurid, Jaanilt – oma reisidelt pärit esemeid sisaldavad assamblaažid. Lisaks ühistööna valminud käsikirja-tekst (sisu autoriks Kahlil Gibran).

Näitus jääb avatuks augustini.

Jaan Malin
MTÜ Kultuurikorraldus

Eri kunstivaldkondi ühendav festival „Hullunud Tartu“ lummas ja jäi kummitama

Festivalist toimunust annab ajakirjas Sirp ülevaate Janno Zõbin.

10.–11. novembrini Tartus peetud seitsmes interdistsiplinaarne festival „Hullunud Tartu“ kandis tänavu alapealkirja „Geniaalne“. Toimumispaigaks oli loomulikult Genialistide klubi ning eestvedajaks kirjanduse uurija, kirjanik ja häälutaja Jaan Malin. (veel …)

TarSlämmi finaal on toimunud!

Nagu arvata, oli 7. mail toimunud TarSlämmi finaal ka tänavu päris rahvarohke. Eks korraldajad lootsid ka üllatusi, kuid nendes ei saa kunagi kindel olla – siis poleks nad enam üllatusedki.

Lõpptulemusena olen korraldajana õnnelik, et Tallinnas toimuvasse Eesti meistrivõistluste finaali pääsesid 2, mitte 1 võistleja. (veel …)