Press "Enter" to skip to content

Eesti Kultuuriseltside Ühendus

Koroonaviirus COVIT-19 viis õppimise internetti ja lukustas inimesed koju

Valitsus kehtestas Eestis eriolukorra 16. märtsil 2020 seoses koroonaviiruse ohtlikult kiire levimisega. Elu jäi ootele ja õppimine kolis veebi. Eesti keele õpetajad püüavad säilitada optimismi ja pöörduvad klassikute poole. Tänapäeval ollakse harjunud tuge otsima inglise keelest, aga võiksime pöörduda hoopis algallikate poole, mis on tabavad ja sisukad. Juba antiikaja mõtlejad leidsid sobivaid ideid rasketeks elujuhtumiteks ja -kriisideks. Allpool valisingi neist käesoleva olukorraga hästi seonduvad 20 mõtet ladina keele vahendusel.

Nautigem siis ladina keele ilu ja täpsust!

(veel …)

SA Archimedes teatab

Sihtasutus Archimedes koostöös Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutavad välja 2020. aasta Rahvuskaaslaste stipendiumiprogrammi taotlusvooru. Taotluste esitamise tähtaeg on 1.mai.

(veel …)

Otse internetis : Lauri Sommeri jutud ja laulud Räestu-Hansul

Lauri Sommer sündis Viljandimaal arstide peres. Keskkooli lõpetas ta 1991. a. Viljandis, seejärel õppis aasta Viljandi Kultuurikolledžis raamatukogundust ja siis teenis Eesti kaitseväes. 2003. aastal lõpetas Lauri Sommer Tartu Ülikooli kirjanduse magistrina. Luuletusi hakkas noor kirjanik avaldama ajalehes „Sakala“ 1990. aastal. Lauri Sommerilt on ilmunud hulgaliselt artikleid, esseid, proosapalasid, raadiosaateid ja tõlkeid. Lauri Sommer elab Võrumaal Sänna lähedal Räestu talus.

Pikemalt siit: https://www.facebook.com/events/155325762573473/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1584965998192737

Aupauk Georga Otsa auks

16. märtsil osales Peterburi Eesti Kultuuriseltsi rahvas keskpäevasel saluudil, mida lasid  Peeter-Pauli kindluse kahurid. Sellega anti au Georg Otsale ning tähistatakse kunstniku 100. sünniaastapäeva.

(veel …)