4. märts 2024

Näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor”

Näitus avatakse 11. jaanuaril kell 17 Tartu Laulupeomuuseumis, kuhu on oodatud metsaülikooli vanad sõbrad ja ka kõik uued huvilised. Avamisel jagavad oma meenutusi metsaülikooli sõbrad ja lektorid Valdur Mikita, Tiina Kirss, Ahto Kaasik, Anu Raud, Triin Käpp, Anne-Ly Reimaa, Riina Kindlam ja Lea Kreinin. Musitseerib Julgī Stalte.

Näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor”, mis oli avatud 2017 aasta aprillist septembrini Torontos, hakkab sel aastal rändama Eesti eri paigus.

Paljude värvirikaste fotodega näitus pajatab MÜ poleemilisest algusest külma sõja ajal, kirjeldab MÜ arengut ja maalib kaasakiskuva pildi sellest, mida Metsaülikoolis tänapäeval tehakse. Kotkajärve MÜ, see ainulaadne ja väga eriline Kanada metsades sündinud üritus, on tekitanud terve ülemaailmse liikumise, mille noorim võsu on Kääriku Metsaülikool Eestis.

Näituse avamisega seoses tutvustatakse MÜ üle 50 aasta kestnud „metsikut“ fenomeni mitmel eri viisil.

Kotkajärve MÜ on olnud katkematult kestev suvine õppelaager eestlastele kuuluval maa-alal Kanadas, kuhu esimesel võimalusel hakati kutsuma ka lektoreid ja huviringide juhendajaid Eestist. Kõige olulisem osa laagris on alati olnud eesti keele säilitamine, õpetamine ja suhtlus keelekümbluskeskkonnas. MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ja seeläbi ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuuriringkondade vahel.

Näitus on valminud kodu- ja väliseestlaste kootöös. Disainer ja toimetaja Elle Palumäe ja tekstide autor Lea Kreinin elavad Eestis, vabatahtlikud MÜ juhatuse liikmed tegutsevad Torontos.

Rändnäituse eesmärk on tähistada ja tutvustada Kotkajärve MÜ tegevust. Näitus on juubelikingituseks Eesti Vabariigile. Kotkajärve Metsaülikooli näitus rändab tulevikus ka New Yorgi Eesti Majja.

Näituse valmimist toetasid Rahvuskaaslaste programm 2014-2020, Eesti Õppetöö Keskus ja perekond Lokk Torontos.
Näituse esitlemist Eestis aitab korraldada Eesti Kultuuriseltside Ühendus ja toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisateave:

Maimu Mölder
Kotkajärve Metsaülikooli juhataja
maimu@molder.ca
1-416-770-8648

Lisainfo:
Kotkajärve Metsaülikooli kodulehekülg: eesti.ca/mu
Laulupeomuusuemi kodulehekülg: linnamuuseum.tartu.ee/laulupeomuuseum