28. juuli 2021

XI Mulgi konverents ja Mulgimaa Uhkus 2017

23. novembril 2017 toimus Tõrvas järjekorras juba XI Mulgi konverents, kus anti üle ka tiitel Mulgimaa Uhkus 2017.

Mulgimaa Uhkuse 2017 austava tiitli pälvis seekord tuntud kirjamees ja Nava lava kultuuriprogrammide kujundaja Jaak Kõdar. Tunnustuse andsid üle Tõrva vallavanem Maido Ruusmann ja Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Kaja Allilender.

Vasakult: Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, Mulgimaa uhkus 2017 Jaak Kõdar ja Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Kaja Allilender.

XI Mulgi konverentsil esinesid ettekannetega Ingrid Veidenberg „Asjaliguld aakirjandusen ja eetevaatligult esiendest“, Kersti Luht „ Mulke ostreisi 19. aastesaal ja nende mõju“,  Taavi Pae ja Kersti Lust „Mulgi rahvanimetuse saamise luust. Kust mulgi endele nime saive?“,  Heiki Raudla „Luu ja Inimese. Mulgi luu“, Maido Ruusmann „Mulgi elämuskeskus. Mulke tulevene maamärk“.

Tulevase Mulgi Kultuuri Instituudi vanema ametiketi sai Mulgi vallavanem Peeter Rahnel.

Senine Mulgi Kultuuri Instituudi vanem Maido Ruusmann (paremal) annab vanema ülesandes üle Mulgi vallavanemale Peeter Rahnelile

Malle Kurm
Mulkide Selts