Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Šveitsi Eesti Selts”

EKSÜl on tänasest uus liikmesselts!

Eesti Kultuuriseltside Ühenduse juhatus kinnitas täna EKSÜ uueks liikmesseltsiks Šveitsi Eesti Seltsi. Selts on meile küll varasemast juba hea koostööpartner ja oleme nende huvitavaid ettevõtmisi mitmel korral ka kajastanud, kuid anname siiski meie uuele liikmele siinkohal võimaluse veidi enda kohta kirjutada.
Tere tulemast EKSÜ liikmete perre!

(veel …)

Sveitsi Eesti Selts tähistas äsja oma 65. sünnipäeva

Eesti Vabariik tähistab tänavu oma iseseisvuse 100-ndat aastapäeva. Sündinud 24.veebruaril 1918, taasiseseisvus Eesti 20. augustil 1991 peale aastatepikkust Nõukogude okupatsiooni. Et sellesama okupatsiooni eest pääseda, põgenesid paljud eestlased Teise Maailmasõja ajal Eestist, muuhulgas ka Sveitsi, ja lõid Luzernis Sveitsi Eesti Seltsi. Viimatimainitu ei tegele mitte ainult eesti keele ja kultuuri viljelemisega, vaid hoolib ka Sveitsi loodusest.

(veel …)

Valminud on eesti seltside EV100 videoklippide sari

Eesti seltsid üle maailma on 2018. aastal tähistanud meie vabariigi juubeliaastat. Igaüks oma erineval moel ja erinevas maailma nurgas. Avaldame siinkohal 11 klippi erinevatest EV100 sündmustest üle maailma.

Kogu ei ole kindlasti täiuslik ja oleme valmis sarja täiendama selle tähtsa juubeliaasta jäädvustamiseks. Eesti seltsid, saatke meile!

Teie Eesti Kultuuriseltside Ühendus

(veel …)

Jaanipäev Šveitsi moodi

Möödunud nädalavahetus viis eestlased ja EV100 programmi Šveitsi itaaliakeelsesse piirkonda. Tänu Nicole ja Annikale avanes võimalus ühendada GRIN Festival ja Eesti jaanipäev Roveredos. Festivaliala ümbritsesid mäed, mille tippe nägi vaid pead kuklasse heites. Vastu vaatasid  Eesti lipu värvides taevas ning lõunamaine päike.

(veel …)