25. juuli 2024

Šveitsi Balti Komitee 75!

Šveitsi Balti Komiteel (ŠBK) täitus 75. tegutsemisaasta. Juubelit tähistati 21. jaanuaril 2023 Baselis. Kohal olid esindajad kõigist kolmest Balti riigist. Teiste hulgas pidas kõne ka SES’i president Meribel Hagen ja esines meie I.M.E. koor. Leedu suursaadik andis pikaaegsele ŠBK presidendile Axel Scherrerile tänukirja.

Šveitsi Balti Komitee (endine “Abikomitee”) loodi 1948. aastal. Sel ajal keskenduti II maailmasõjast rängalt mõjutatud baltisakslaste abistamisele, kes elasid ümberasustatuna Saksamaal 1939. aasta Stalini ja Hitleri vahelise lepingu tulemusena.
Täna toetab ŠBK erinvaid organisatsioone kõigis kolmes Balti riigis. Samuti rahastatakse Balti riikide kultuuriüritusi. Komitee juhatusse kuulub üks esindaja nii Eestist, Lätist kui Leedust. Rahalised vahendid tulevad patroonidelt.

1 thought on “Šveitsi Balti Komitee 75!

Comments are closed.