Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Norra”

Eesti trollid Trondheimis tutvustasid eesti rahvatantsu

3. märtsil toimus Trondheimis eesti kultuuri tutvustav pärastlõuna. Eesti rahvatantsurühm Trondheimi Trollid said esineda pensionäridele ajaloolises hoones otse Trondheimi turuplatsi kôrval. Trollidel oli võimalus näidata eesti rahvatantsu, tutvustada eesti kultuuri ning jutustada eesti lugusid. Nii ürituse korraldajad, pealtvaatajad kui ka Trollid ise jäid eestlaste etteastega väga rahule.

(veel …)

Viikingid vallutasid Kopenhaageni

Pikalt oli räägitud, et Taani eestlased ootavad meie tantsurühma külla, kuid alles see aasta saime oma graafikud ja plaanid klappima. Oleks me ainult vaid varem teadnud, et see niivõrd hea pidu tuleb! Vaata kindlasti ka meie pildiseeriat, kus leiad veel hulga head ja paremat meie külaskäigust 📷😉

(veel …)

„Eesti 100“ raames tegid eestlased Sverresborgi muuseumis Tondheimis ajalugu

Kui Norra rahvas tähistab iseseisvuspäeva 17. mail, serveeritakse jäätist ja viinereid, laste rongkäik möödub kuningapalee rõdu alt kunigale lehvitades ja päev annab ühe vähestest põhjustest selga panna oma rahvarõivad. Kui aga eestlased oma riigi sünnipäeva tähistavad, on see ikka laulu ja tantsuga. Seda enam, et sel aastal on meie kodumaal selline suur ja ümmargune tähtpäev. (veel …)

Londoni ja Oslo rahvatantsurühmad uute tantsuoskuste jahil

Oktoobrikuu viimasel nädalavahetusel sõitsid Oslo eestlased külla Londoni eestlastele, et teineteiselt uusi tantsusamme õppida ning üheskoos rahvusvahelisel folkloorifestivalil meie väikest riiki ja tantsukultuuri esindada.

Otsus ühendada rahvatantsurühm Viikingid Oslost ja Londoni Eesti Seltsi tantsijad sai teoks rühma juhendajate Raido Bergsteini ja Marje Remmeti eestvedamisel. Idee sai alguse pool aastat varem, kui kohtuti juhuslikult rahvusvahelisel tantsupäeval Londonis, Buckinghami palee juures, mille korraldas väliseesti tantsijaid ja rahvatantsurühmi ühendav Estonian Folks. Leiti, et miks mitte teha ühine tantsulaager ja võimalusel ka koos esineda. Mõeldud-tehtud! (veel …)