25. juuli 2024

Oslo Viikingid tähistasid 10ndat tegevusaastat juubelikontserdiga

Oslos tegutsev Eesti rahvatantsu segarühm Viikingid sai käesoleva aasta alguses kümne aastaseks. Seoses sellega toimus Oslos 3. juunil suur ja meeleolukas juubelikontsert enam kui 40 tantsijaga nii Norrast kui ka naaberriikidest. Lisaks Viikingite tänastele tantsiajtele olid laval Iirimaa rühm Iirised, Stockholmi Virvel, Trondheimi Trollid ning Viikingite enda vilistlased ja nende lapsed. Rock Hotel laulule “Suvi” Mait Agu poolt loodud kontserdi esimese osa lõputants tõmbas publiku käima ning andis võimaluse kõigile osalejatele korraga laval olla..

Kümme aastat tegutsenud Viikingid alustasid oma tegevust naistantsurühmana. Selles koosseisus käidi Eestis ka 2014.aasta üldtantsupeol ja 2016.aasta naiste tantsupeol Jõgeval. Viimased viis aastat on rühm tegutsenud segarühmana ja osales ka 2019. aasta üldtantsupeol. Algusest peale on Viikingite tantsuõpetaja olnud Raido Bergstein.

Kümme aastat on lennanud nagu hetk. Oslo Viikingid on käinud esinemas Inglismaal, Taanis, Rootsis lisaks esinemistele eestlaste üritustel kodulinnas Oslos. Eelmisel suvel jagasid Viikingid koos Kukerpillidega lava jaanipäeva peol Eesti Vabaõhumuuseumis Tallinnas.

Kui Eesti Vabariik tähistas oma 100ndat sünnipäeva, korraldasid Viikingid “Fjordides kajab” tantsuetenduse, kus osalesid enam kui kuuskümmend harrastajat Oslo, Trondheimi ja Turu (Soome) tantsurühmadest ning Keilas tegutsevast koorist.

Alanud septembriga algas ka Viikingite üheteistkümnes hooaeg. Ja loomulikult ootame me liituma uusi tantsijaid! Viikingid loodavad 2025. a üldtantsupeol taas Kalevi staadionil tantsida.

Oslo Viikingite tegemistest ja uudistest saab lugeda nende Facebook´i ja Instagrami lehtedel.

Maria Djomina,
10 aastat viikinglane

Pildid: Fariz Nadir Rzajev