Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Lipu Selts”

Mihkel Lüdig 140!

Eesti Lipu Seltsi, Peterburi Teataja ja Peterburi Jaani kiriku Fondi nimel sai osaletud professor Mihkel Lüdigi 140. sünniaastapäeva mälestushetkel Vändra kalmistul ja Vaskräämas (tema sünnitalus  asuva mälestuskivi juures), kus süütasime koos Lüdigi sugulastega mälestusküünlad ja asetasime lilled.

(veel …)

Tervitused Tallinnast!

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja Eesti Lipu Selts on juba aastaid teinud koostööd ja tegutsenud selle nimel, et nii laulu- kui tantsupeo paikades kui ka rongkäigus lehviksid meie sinimustvalged lipud ja kasutataks erinevat rahvuslikku sümboolikat.

(veel …)

Eesti Lipuseltsi pöördumine

Head kaasmaalased – väärtustame meie  ühiskonna- ja kultuuritegelaste mälestust!

Lähiajal tähistatame Eestis mitmeid olulisi tähtpäevi – Eesti kirik 100, Eesti Vabariik 100, Eesti laulupidu 150, emakeelne ülikool 100, Võidupüha 100, Tartu rahu 100. Sel puhul on saanud kenaks tavaks meenutada ning mälestada ka  neid, tänu kellele me selliseid tähtpäevi täna tähistada saame.

Lähenevate juubelite eel kutsume kõiki kaasmaalasi ja kodanikeühendusi, asutusi ja institutsioone nii kodumaal kui ka väljaspool  looma algatusrühmi ja toimkondi, eesmärgiga  selgitada välja ja korrastada meie riigi ja kultuurilooga  seotud kohad ja matmispaigad.

Ühendame  oma jõud kõikjal maailmas, et tulevased põlved saaksid meie ajaloos olulist tähendust omanud kaasmaalaste viimseid puhkepaiku  külastada ja süüdata seal mälestusküünlad. Meenutame tänutundega kõiki Vabadussõja kangelasi, ühiskonna- ja kultuuritegelasi, kes on andnud meile võimaluse elada tänases vabas Eestis.

Jüri Trei Peep Pillak
Eesti Lipu Seltsi esimees Eesti Muinsuskaitse Seltsi  esimees
AD  2017

Eesti Lipu Selts

Eesti Lipu Selts külastas olümpiamängude eel Eesti Olümpiakomiteed ja andis üle traditsioonilise kingituse – komplekti erinevas suuruses Eesti lippe Eesti olümpiadelegatsioonile.

Eesti Lipu Seltsi esimehe Jüri Trei sõnul on Eesti olümpiadelegatsioonile Eesti lipu kinkimine pikaajaline traditsioon, millega Eesti olümpiakoondisele olümpiaks kõike kõige paremat soovitakse. “Olümpiamängud on  spordi- ja kultuurisündmus, kus Eesti riigi väärikas ja esinduslik osalemine on oluline.

Loodan, et kingitud lipud  aitavad sportlastel meeles hoida, et ka kaugel PyeongChangis olles elab nende pingutustele kaasa terve Eesti.”