22. juuli 2024

Eesti Lipu Selts lipupäeval

Tartu rahu tähistamist Tallinnas alustati mälestusürituse korraldamisega Siselinna kalmistul.

Eesti Lipu Seltsi, Jaan Poska Mälestusfondi, Tallinna linna, Eesti Eruohvitseride Kogu ja Westholmi Gümnaasiumi esindajad asetasid lilled ja süütasid mälestusküünlad Jaan Poska perekonna haual. Seejärel liiguti Jaan Poska majja Kadriorus, kus meenutati meie ajaloo suurkuju, Jaan Poskat, tutvuti päevateemalise näituse väljapanekuga jpm.

Keskpäeval koguneti Jaan Poska mälestussamba juurde, kus välisminister Urmas Reinsalu koos  riigitegelaste, diplomaatilise korpuse, kaitseväe ja isamaaliste ühenduste ning koolide esindajatega asetasid pärjad, meenutati 103 aastat tagasi toimunud sündmusi. Päev lõppes Tartu rahule pühendatud pidulike kontserdite ja vastuvõttudega.

Jüri Trei
Eesti Lipu Selts

Fotod: Heidi Tooming