4. märts 2024

Eesti Lipuseltsi pöördumine

Head kaasmaalased – väärtustame meie  ühiskonna- ja kultuuritegelaste mälestust!

Lähiajal tähistatame Eestis mitmeid olulisi tähtpäevi – Eesti kirik 100, Eesti Vabariik 100, Eesti laulupidu 150, emakeelne ülikool 100, Võidupüha 100, Tartu rahu 100. Sel puhul on saanud kenaks tavaks meenutada ning mälestada ka  neid, tänu kellele me selliseid tähtpäevi täna tähistada saame.

Lähenevate juubelite eel kutsume kõiki kaasmaalasi ja kodanikeühendusi, asutusi ja institutsioone nii kodumaal kui ka väljaspool  looma algatusrühmi ja toimkondi, eesmärgiga  selgitada välja ja korrastada meie riigi ja kultuurilooga  seotud kohad ja matmispaigad.

Ühendame  oma jõud kõikjal maailmas, et tulevased põlved saaksid meie ajaloos olulist tähendust omanud kaasmaalaste viimseid puhkepaiku  külastada ja süüdata seal mälestusküünlad. Meenutame tänutundega kõiki Vabadussõja kangelasi, ühiskonna- ja kultuuritegelasi, kes on andnud meile võimaluse elada tänases vabas Eestis.

Jüri Trei Peep Pillak
Eesti Lipu Seltsi esimees Eesti Muinsuskaitse Seltsi  esimees
AD  2017