22. juuli 2024

Chicago rahvarõivakool

Äsja lõppenud nädalavahetusel toimusid Chicago rahvarõivakooli esimesed praktilised õppepäevad 🙂

Osalejad konstrueerisid esmalt oma käiste ja särkide lõiked, neid juhendas Merli Mänd. Teisel päeval õpiti erinevaid tikkimispisteid ja valmisid tööproovid, juhendasid Silja Nõu ja Kadi Vingisaar.

Chicago rahvarõivakoolis osalevad USAs elavad eestlased, kes valmistavad kahe aasta jooksul endale ühe Eesti kihelkonna rahvarõivakomplekti. USA rahvarõivahuvilisi juhendavad Zoomi vahendusel Eestis asuvad õpetajad. Lisaks Chicagole on osalejaid ka Washingtonist ja Seattle’ist. Kokku on rahvarõivakoolis 14 osalejat, kes valmistavad nii Lõuna-, Põhja-, Lääne-Eesti kui ka saarte kihelkondade rahvarõivaid.

Kursus algas veebiloengute sarjaga, mis tutvustas Eesti rahvarõivaste ajalugu, värvide kasutust, paikkondlikke ja ajastulisi iseärasusi ning rahvarõivaste tänapäevase valmistamise põhimõtteid. Kursus jätkub praktiliste õppepäevadega Zoomi vahendusel.

Kursuse algataja ja korraldaja on MTÜ Eesti Kultuuriselts Chicagos, Eesti poolt on partneriks ja kursuse läbiviijaks MTÜ Rahvarõivas.

https://estoniansinchicago.com/Chicago rahvarõivakooli toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

Galerii: https://www.facebook.com/rahvaroivad.ee/posts/4428723433871047