20. juuni 2024

Neevokad isuri kultuurifestivalil

11. juulil korraldati Vistino alevis (Leningradi oblasti Kingisseppa rajoonis) , Isuri muuseumis iga-aastane isuri kultuuri päev. Seekord kandis see nimetust: “See külalislahke maa”

Kontserdiprogrammist võtsid osa Peterburi ja selle oblasti erinevad muusikalised folkloorirühmad. Peol tegid üles astumise eesti tantsudega ka Neevo rahvatantsijad. Pärast esinemist oli meeldiv kuulata publiku tänusõnu. Enda esinemise järel said Neevo grupi liikmed Gatchina Ingerimaa Seltsi juhtidelt kutse järgmisele soome-ugri pidupäevale.

Vaatajad kirjutasid kommentaarides järgmist: „Milline imeline pidupäev tuli välja! Soome-ugri laulud ja rahvatantsud, vapustavalt ilusad kostüümid ja imeline muusika, eesti tantsuansambel “Neevo” ja kandlemängijate ansambel, grupid “Korela” ja “Argemonia” … “

Pärast ametlikku esinemist tantsisid “Neevo” liikmed suure rõõmuga “Korela” grupi elava muusika saatel. Eesti Labajalga tantsiti koos teiste soome-ugri tantsijatega.

Toimus vene-isuri vestmiku esitlus. Osa oli võimalik saada keraamika meistriklassidest.

Marina Akimova
Peterburg