21. juuli 2024

Eestirootslaste toimetustest

Traditsiooniks saanud talgud Suur-Pakri Suurkülas said teoks tänu kohalikule kogukonnale (Jaanika ja Kalev Põldver ja Erik Söderberg), kes korraldasid kogu logistika ja meil (Kalev Kukk, Jana Stahl koos Mihkel Armiga) jäi üle ainult kohale minna ja kaasa aidata ammuse unistuse teostamisele.

Nüüd on Suur-Pakri Suurküla pooled talud saanud talunimedega sildid. Järgmise sammuna on vaja sildistada ülejäänud kümme talu. Veel enne seda saavad sildid endale QR-koodid, mis lingivad Suurkülast pärit Arnold Lindgreni koostatud tekstideni, mis pajatavad endiste talude omanikest ja pereliikmetest enne II maailmasõda.

Aitäh kõikidele!

Jana Stahl

EKSÜ ja Eestirootslaste Kultuuriomavalitsuse vahel on alla kirjutatud koostööleping. Toetame ikka oma partnereid!