12. apr. 2024

EOVS ning EKSÜ sõlmisid koostöökokkuleppe

Esimesel märtsikuu päeval sai allkirja Eesti Organisatsioonide Võrgustik Soomes ning Eesti Kultuuriseltside Ühenduse vaheline koostööleping.

1. märtsil osalesid Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Helsingis kahe organisatsiooni vahelise koostöölepingu allakirjutamisel: Peeter Püvi, EV Suursaatkonna konsulaartalituse direktor; Eesti Organisatsioonide Võrgustik Soomes ry esindus: Annela Liivat, EOVS juhatuse esimees, Tampere Eesti Klubi; Märt Vesinurm, EOVS I aseesimees, Soome Eesti Noored; Katri Lätt, EOVS II aseesimees, Eesti Selts Lappeenranta-Imatra ning EOVS juhatuse liikmed: Argo Põvvat, ET Teater ja Martin Tõnurist, Teater EST; EOVS liikmeskonda esindasid Annika Madisson, Anni Lasteaed Helsingis ja Tuuli-Emily Liivat, Soome Eesti Noored. EKSÜ nimel kirjutas lepingule alla Liina Miks.

Võrgustiku esindaja Annela Liivat rääkis organisatsiooni ajaloost, Tampere Eesti Seltsi tegemistest ning EKSÜga kontaktide leidmise lugu. Liina Miks tutvustas kohaletulnutele EKSÜ tegevust ning kutsus Soomes tegutsevaid Eesti seltse enda tegemistest ikka teada andma.

Seejärel luges EKSÜ juhatuse liige Marelle Paikla ette koostöölepingu teksti.

Pärast allkirjastamist käidi põgusalt tutvumas EKSÜ delegatsiooniga Eesti Maja – Viro-Keskusega, kus kohtusime Suomen Viro-yhdistysten liitto SVYL ja Tuglas-seura esindajatega. Pärastlõuna veetsime Alppila kirikus.

Täname väga Dagmar Õunapit sisuka vestluse ja maja tutvustamise eest.

Head koostööd ja kevade ootust kõigile!

Koostööleppe tekst: koostöötekst

Veel galeriid: https://www.facebook.com/eovs.fi/posts/pfbid0uQxeq1hfUugzfgUNXi1NVKu8x8D19ht81fu82UJX7ZfAdK39w12Ue5vW9MW2ye3Zl