27. sept. 2021

Karjalas tutvustatakse lastele eesti rahvariideid

Petroskois asuva tatari kultuuri seltsi “Chulpan” eestvõttel viiakse ellu projekti “Sõbraliku koostöö retsept”. Projektiga liitus Karjala Eesti Selts “Kolle”.

13. ja 17. oktoobril toimusid Petroskoi linna suurimas näitusesaalis eesti kostüümides nukkude valmistamise meistriklassid. Karjala eestlaste seltsi liige Maya Savtšuk (näitusesaali töötaja) viis läbi tunnid algklasside lastele ja lasteaia lastele.

Saime programmi jaoks muretseda ehtsa eesti näidis rahvarõiva, lastele stiliseeritud eesti kostüümide näidised, raamatud ja kostüümidega postkaardid.

Lisaks ilmusid selle projekti juurde lasteaedadele värvimisraamatud “Sõpruse retsept”. Kogumik sisaldab lugu üheksast meie vabariigi territooriumil elavast rahvast – aserbaidžaanlastest, armeenlastest, grusiinidest, juudidest, maridest, poolakatest, tatarlastest, ukrainlastest ja Karjala eestlastest. Esitletud on eesti toit.

Jelena Rjabikova
Petroskoi, Karjala