6. mai 2021

Euroopa Eesti Lastekoor alustas teekonda XXVII üldlaulupeole

Euroopa Eesti Lastekoor alustas laulupeo laulude õppimist laulupäevadel Luksemburgis 12.-13. mail ja Brüsselis 19. mail.

Luksemburgis oli kohal 44 lauljat – Luksemburgi, Belgia, Saksamaa ja Prantsusmaa lapsed ning koorijuhid Ehtel Kuldvere-Vent, Ilona Aasvere, Anneli Aken, Brüsselis 38 last Belgiast ja Luksemburgist, laule õpetasid Anneli Aken, Tuuli Solom ja Liina Sumberg. Eriti tublid lauljad käisid kohal mõlemal päeval. Kokku on laulupeole registreerituid 69.

Euroopa Eesti Lastekoor on välja kasvanud 2009. a Luksemburgis tegutsemist alustanud eesti laste lauluringist. Luksemburgi Eesti Seltsi mudilaskoor osales esimest korda 2011. a noorte laulupeol “Maa ja ilm”.

2014. a üldlaulupeol “Aja puudutus. Puudutuse aeg” osales juba üleeuroopaline lastekoor ja viimasel 2017. a noortepeol “Mina jään” osaleti kolme üleeuroopalise kooriga. Euroopa Eesti Lastekooris laulavad Luksemburgis, Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal ja Hollandis elavad eesti lapsed.

Galerii ja pikemalt siit:

1 thought on “Euroopa Eesti Lastekoor alustas teekonda XXVII üldlaulupeole

Comments are closed.