25. juuli 2024

ERMI Sõprade Seltsis

Festivali korraldusmeeskonna ümarlaud

27. veebruaril kogunesid  ERMi Sõprade Seltsi kambrisse

augusti algul  Tartus ERMis ja seejärel  maakondades toimuva  kultuuriseltside folkloorifestivali peakorraldajad: Liina Miks (EKSÜ tegevjuht), Iivi Zajedova (EKSÜ juhatuse liige, Tšehhi- Eesti Klubi välisesindaja), Tiina Konsen (Tiigi Seltsimaja folkloorispetsialist),Sirje Madisson (ERMi Sõprade Selts), Evelin Siilak (Londoni Eesti Seltsi  juhatuse esinaine), Ants Johanson (EKSÜ juhatuse liige), Ly Mumm (EKSÜ raamatupidaja) ja Margit Reinkubjas (projektijuht).

Arutamist oli palju, sest kolmepäevane EV juubeliaastale pühendatud ja rohkete osavõtjatega suurüritus nõuab korraldajatelt palju eeltööd. Kavas on seltsiliikumisele pühendatud mõttetalgud, näitused ja kontserdid nii Tartus kui maakondades.

Folklooriteemaga ka eilne päev jätkus, sest Iivi Zajedova  modereerida oli Praha Tantsuakadeemia õpilaste särav tantsuetendus ERMi sillaalal. Publikut oli palju ja nii noorte tantsijate esitus kui Iivi selgitavad vahetekstid  teenisid ära kõva aplausi.

Fotod tegi Sirje Madisson

Praha tantsuakadeemia tantsijad
Praha tantsuakadeemia tantsijad