29. juuni 2022

Jaanikud 2017 – Jaaniõhtu ja perepäev Raadi mõisapargis Tartus

ERMi Sõprade Selts on juba üle 10 aasta olnud Tartu linna jaaniõhtu peakorraldaja. Seekordne jaanituli toimus 23. juunil Raadi järve ääres mõisapargi serval. Päikeseline õhtu oli kohale meelitanud rohkelt rahvast ning tegevust jagus nagu ikka nii suurtele kui väikestele jaanipeolistele.

Kell 17 – 20 pidasime perepäeva, kus lapsed said sõita karusselli ja väikeautodega, veereda zorb-pallis ja osaleda orienteerumismängus. Suurematele olid ajalooekskursioonid ja vabaõhu kabe-male, näitused ja liiklustestid.

Kell 20.00 algas õhtune programm järve kaldal muheda noorteansambli „Lõõtsavägilased“ esinemisega.

Kell 21.00 süütasime naiskodukaitsjate abiga võidutulest jaanitule ja pidulisi tervitasid Tartu linnapea Urmas Klaas ning ERMi direktor Tõnis Lukas.

Folkansamblite Konterbant ja Folksell saatel kestis jaanipidu kuni kella üheni öösel.

 

Tekst ja fotod Sirje Madisson
jaaniõhtu projektijuht
Eesti Rahva Muuseum
koostöövõrgustike koordinaator

Rohkem pilte Tartu jaanitulest leiab Tartu Postimehe galeriist