27. mai 2022

Viru-Nigula Hariduse Seltsi tervisepäev

12. veebruaril korraldab Viru-Nigula Hariduse Selts tervisepäev Mahu külas, Viru-Nigula vallas Lääne-Virumaal.

Tervisepäeva ajakava:

10.00-10.30 Kogunemine
10.30 Küla tutvustus
11.00 Start orienteerumismängule
14.00 Ühine supisöömine.

Viru-Nigula Hariduse Selts korraldab tervisepäeva kord kuus pühapäeviti valla erinevates külades.

Tervisepäevaks valmistab selts ette küla kaardi koos valikorienteerumise rajaga. Kontrollpunktidesse koostab küla ajaloo ja inimeste ning loodusega seotud küsimused koos valikvastustega. Enne matkamängu algust toimub küla tutvustamine, mille järel minnakse põnevamaid kohti avastama.

Mängijad liiguvad võistkondadena, vastates kontrollpunktides küsimustele ja sooritades osades kohtades ka meeleolukaid meeskonnatöö ülesandeid füüsilises osavuses või nutikuses.

Mäng on kestnud juba 2015. a detsembrist ning kogub tasapisi populaarsust. Tulemusena talletatakse hindamatu väärtusega faktilist materjali külade kohta, iga küla elanikud saavad mängu kaudu paremini tundma oma üleaedseid ja uusasukaid.

Mängijad aga õpivad tundma valla kaugemate nurkade loodust ja lugusid, misläbi tugevneb side kodukoha ja kogukonnaliikmetega.