17. juuli 2024

Head Eesti Vabariigi aastapäeva!

Lp Eesti Seltside ja kultuuriorganisatsioonide juhid! 
Head Eesti Vabariigi aastapäeva! 
 
Jagan teiega Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides tervitus-sõnavõttu Eesti Vabariigi 106. aastapäeva puhul.  

Nagu kindlasti olete teadlikud, sel aastal saab 80 aastat Suurpõgenemisest Eestist (1944). Töötame koos partneritega Ülemaailmses Eesti Kesknõukogus ja Pärnu linnavalitsuses, et väliseestlaste poolt luua püsiv monument ja mälestusmärk 1944.a. Suurpõgenemisele, sellele saatuslikule hetkele kus ~80,000 eestlastest lahkus Isamaalt vabaduse ja elu nimel. “Minna ei taha, kuid jääda ei saa.”
 
Manuses leiate selle projekti kohta tutvustava broshuuri ning oleksime tänulik kui saaksite seda trükkida ja jagada oma kogukondade üritustel, teabekirjades jne. Seda projekti rahastatakse peamiselt annetustega väliseestlatelt.
Julgustan teid kasutama seda linki meie kodulehele, kus on rohkem infot (kuidas annetada, soovitatud lugemist, artikleid, fotosi, ürituste kalender ja veel). 
 

Soovime teile kaunist ja südamlikku Eesti Vabariigi 106.aastapäeva tähistamist!  

ELAGU EESTI!
Leelo Linask
tegevjuht / Executive Director
Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides / Estonian American National Council