16. juuli 2024

Mina, eestlane XXXV – lauluisa Kreutzwald seltside ilmas

Aimi Hollo ja Heli Raudsik näitavad, mida suutis 100 aastat tagasi, 1923 asutatud Kreutzwaldi Mälestuse Jäädvustamise Selts.

Kreutzwald elas Võrus 44 aastat (1833-1877). 1923 asutasid Johannes Käis, Jakob Teder jt Kreutzwaldi Mälestuse Jäädvustamise Seltsi, mille eesmärk oli Kreutzwaldi maja ost muuseumiks ja ausamba püstitus Tamula kaldale. Selleks korraldati korjandusi, piduõhtuid, näitusi, loenguid. 1926 avati Kreutzwaldi ausammas (autor Amandus Adamson). Jakob Tedre ostis Kreutzwaldi järglastelt mööblit, raamatuid jm. Muuseum avas ukse 1941, väljapaneku koostasid Rudolf Põldmäe, Aino Undla ja juhatajana alustas Jakob Teder.

26. detsembril möödus 220 aastat Kreutzwaldi sünnist.

Kreutzwaldi majamuuseumi külastas Maarja Pärl Lõhmus.

Sarja toetab Kultuurkapital

1 thought on “Mina, eestlane XXXV – lauluisa Kreutzwald seltside ilmas

Comments are closed.