16. Jul 2024

Narva Eesti Selts on Ida-Virumaal üks tegusamaid ühendusi

Novembri lõpus tähistasime Narva Eesti Seltsi kauaaegse liikme ja tantsuõpetaja Aime Kala 90. juubelit. Pr Aime on olnud pea paar aastakümmet seltsi tantsuansambli „ Värtnad“ eestvedaja. Õnnitlejaid oli kohale tulnud nii meilt kui mujalt. Juubilari tervitati värvika eeskavaga. Soovime siinkohal meie raudvarale, pr Aimele, ikka jõudu, jaksu ja elurõõmu !!!

Narva Eesti Seltsi tegevus sai ära märgitud Ida-Virumaa kodanikuühenduste 2023.a tunnustamiskonkursil, kus selts valiti kolme nominendi hulka. Tore, kui sind märgatakse ja tunnustatakse!

Konkursi eesmärk oli esile tõsta ja tunnustada Ida-Virumaa tegusaid kodanikke ja parimaid kodanikuühendusi, kelle tegevus muudab meie kodukohad paremaks, kogukonna ühtsemaks ning kodanikuühiskonna tugevamaks.

Lisaks kogukondliku tegevuse ülalhoidmisele on selts 2023.a panustanud märkimisväärselt ka heategevusse.

Seltsi liikmed kudusid Narva linna 2023. a saabuvatele uutele ilmakodanikele kingiks 400 paari beebipapusid. Kingitus anti aasta algul üle SAle Narva Haigla. Selline ettevõtmine sai teoks juba kolmandat korda.

Kevadel läks Narva Eesti Seltsi poolt heade soovidega Ukrainasse teele 101 kaevikuküünalt, 152 paari kootud beebipapusid ja 51 paari kootud lastesokke.

Emadepäeva paiku, viidi Narva Hooldekodu elanikele kingiks 205 sokipaari, mis ikka ja jälle oma kätega valmistatud sai. Külakostiks viidi ka seltsiliikmete kontsert, mis suure kaasaelamisega vastu võeti.

Seltsiliikmete aktiivus ja tegutsemislust on südantsoojendav. Alanud on detsembrikuu – juba käivad ettevalmistused jõulupeoks. Kes harjutab usinasti laulu, kes tantsu! Ega see jõuluvanagi tulemata jää!

Soovime siit lumise idapiiri äärest kõigile ikka sedasama tegutsemislusti! Siis on südamed soojad ja hing rõõmu täis!

Kaunist saabuvat jõuluaega ja kõigi soovide täitumist!

Kairi Johannes