17. juuni 2024

24. septembril 2023 tähistasid rahvus- ja kultuuriseltsid Krimmi lõikuspüha.
Loomulikult olid osalised ka Krimmi ja Sevastopoli eestlased. Näitusel olid väljas Eesti rahvusriietes nukud, puittooted, lilleseaded, traditsioonilised köögiviljad ja marjad, aga ka pirukad kõrvitsa, kartuli ja kapsaga.

Eesti seltsi liikmed kinkisid kohaletulnutele brošüüri “Eesti köök” ja jagasid roogade valmistamise retsepte. Pirukas kirjaga “Krimmi eestlased” kogus rohkelt soovijaid. Tähtpäeva ja juubeliga seoses pälvis seltsi esimees Skriptšenko-Salman Olga rahvustevaheliste suhete tänukirja.

Tihedasse programmi mahtus etniliste rituaalide esitlus, raamatute ja ajakirjade näitused, dekoratiiv- ja tarbekunsti meistrite tööde näitused, spordivõistlused, üldine ringtants, traditsiooniliste roogade degusteerimine, võistlused ja meeleolukas kontsert.

Pidustusel valitses külalislahkuse soe õhkkond. Kõigil kohalolijatel oli ainulaadne võimalus ühel platvormil kohtuda erinevate rahvastega ning tutvuda aserbaidžaani, armeenlase, valgevene, bulgaaria, kreeka, gruusia, karaiitide, krimmitatari, moldaavia mordva, mari, saksa, vene, tatari, usbeki, ukraina ja eesti traditsioonidega.

Ürituse üks põnevamaid hetki on Kureshi võitluse võitjate väljakuulutamine. Tugevaim sportlane, krimmitatarlane, sai kombe kohaselt kingituseks elava jäära.

Olga Salman