25. juuli 2024

Ma ei saa jätta rääkimata meie sõpradele sellel nädalavahetusel Petroskoist toimunud “Hyperborea” festivalist.


Festivali ajal toimus palju – kontserdid, jagati kuuma kalasuppi, viidi läbi spordiüritusi, perevõistlusi, mootorsaani- ja mootorsaanisõite õhkpadjal, meistriklasse, Karjala käsitöömeistrite näitus ja laat. Kõige rohkem tõmbasid meid Kizhi muuseumi korraldatud üritused vanalinnas.

Sepikojas ja Kizhi muuseumis ei olnud mitte ainult arvukad meistrikursused, talverõõmud lastele ja täiskasvanutele, Karjala käsitöömeistrite toodete müük, vaid ka karjala rahvamäng kykkya ja talvine moeetendus. Tundsin, et oleme sattunud otsekui sajandite taha!

👏Meil on hea meel, et meie seltsi liige Margarita Kern võitis konkursil “Moodne soojus “Grand Prix’ ja pileti Kizhi saarele.  Ta valmistas lamba ja põhjapõdra Villahaldja, mis oli kaunistatud eestipärase kudumismustritega.

Tunded festivalil olid sarnased nendega, mida kogesin kunagi Eestis Pärnu hansapäevadel. Ainult talvised.

Päeva emotsioonid on kõrgel ning Hyperborea-2023 lumememmed ja jääskulptuurid meenutavad seda toredat talvist sündmust meie kesklinnas.

Jelena Rjabikova
Petroskoi