25. juuli 2024

Kaunist jaanikuu jätku, sõbrad!

23. juunil  läitsime  Raadi järve kaldal  juba 13. korda võidutulest Tartu linna jaanitule. Päev oli päikeseline ja kutsus koos pidutsema kõvasti üle 10 000 inimese. Tuldi peredega, tuldi koos heade sõpradega. Peoplatsil suheldi mitmes keeles ja mõnusat tegevust jagus kõigile. Lapsed said hüpata batuudil, sõita poni ja elektriautoga, veereda zorb-pallis, teha näomaalinguid, panna ennast koos vanematega proovile õuemales ja -kabes ning liikluseeskirjade tundmises, osaleda orienteerumismängus ja minna koos giidiga Raadi ajalugu avastama. Päris tillukestele pidulistele oli omaette mängumaa, mida ohjasid kaks sõbralikku mesimummu.
ERMi käsitöötelgis  sai valmis teha ühe kaunima suvelille – rukkilille. Muuseumi suurele kottide kogule mõeldes võis endalegi meisterdada väikese kinkekoti.
Kell 20 kutsus kõiki tantsule seto särtsbänd Kiiora.
Kell 21 saabus peoplatsile naiskodukaitsjate kantuna päeval Tartusse jõudnud võidutuli. Pidulisi tervitasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja ERMi Sõprade Seltsi juhatuse esimees Tartu Ülikooli etnoloogiaprofessor Art Leete. Rahvahulga ergutuste saatel süütas Urmas Klaas  jaanilõkke.
Kell 21.30 algas  hoogne tantsuõhtu ansamblitega Kolumbus Kris ja Curly Strings, mis kestis kella üheni öösel.

Suur tänu meie juhatuse esimehele Art Leetele ja seltsi teenekatele vabatahtlikele – Elvi Tani, Eha Jakobson ja Külli Valk viisid peresid orienteerumismängule ja ohutu liiklemise reeglite maailma. Siinkohal annan edasi meie kauase koostööpartneri Transpordiameti (Maanteeameti) tänusõnad. ERMi käsitöötelgis askeldasid  Virve Tuubel ja Diana Loot, Raadi ajalooga viis huvilised tutvuma giid Anti Lillak.

Külaliste tuleku ajaks lihvisid muru siledaks (korduvalt) Raadi võlurid Märt Toom ja  Ain Vellak.

Toetajad ja koostööpartnerid olid Tartu linn, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Selts, Transpordiamet, Päästeamet, Naiskodukaitse Tartu ringkond ja Puiduplats OÜ.

Pilte vaata https://www.facebook.com/ermi.sopradeselts

Sirje Madisson,

13. korda Tartu linna jaanitule peakorraldaja

1 thought on “Kaunist jaanikuu jätku, sõbrad!

Comments are closed.