24. juuni 2024

ERMi Sõprade Seltsi ruumis uuenes näitus

ERMi Sõprade Seltsi auliige Kärt Summatavet, Tartu Ülikooli vabade kunstide professor, eksponeerib oma loomingulist teekonda seltsi esinduses ERMis. Professori loome-lauavitriini ilmub uusi ideid ja ehtekomplekte, mis valmivad professuuri ajal.

Kärt Summatavet: „Seekordne uusteos “Ussikuningas” on sündinud viirusega seotud eriolukorra ajal ning on kõige esimene 33-osalisest originaaljoonistuste sarjast. Joonistustes olen aastakümneid kasutanud eesti rahvakunsti ussi kujundina nii spiraali, siksakki kui ka TARKUSEVÖÖD. Minu loomingus on kirivöö ja välk taevase tarkuse sümbolid. Joonistusel on keritud tarkusevöö ja ürgmaastik–igavikuline lõpmatuse taassünd. Ussi kujund on paljudes müütilise maailmapildiga kultuurides algvägede, ravi, kaitse ja tarkuse sümbol. Keltide ja skandinaavia viikingite maokujulised ehted, indiaanihõimude liivamaalingud, sküütide raidkivid, egiptuse jumalad, soome-ugrilaste ornamendid, india joogide kundalini ning hiina ja euroopa kõrgmeditsiin kujutavad madu erilise austusega.“

Tulge vaatama!

Sirje Madisson
7363 031  58043394
www.erm.ee

 

1 thought on “ERMi Sõprade Seltsi ruumis uuenes näitus

Comments are closed.