14. juuni 2024

Emakeelepäev ERMis. Helle Metslang: „Eesti keele mured ja rõõmud“ (veebisündmus)

13. märtsil kell 16.00 rääkis Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna 2020. aasta laureaat Tartu Ülikooli tänapäeva eesti keele professor Helle Metslang ERMi J. Hurda saalis teemal „Eesti keele mured ja rõõmud“.

Kuna muuseum ei olnud valitsuse otsusest lähtuvalt enam külastajatele avatud, sai ettekannet  otse-lülituses vaadata ERMi YouTube`i kanalilt: http://bit.ly/emakeelep2ev

Emakeelepäeva sündmuse juhatas sisse ERMi direktor Alar Karis. Prof Helle Metslangi töid tutvustav raamatunäitus (koostaja Sirje Madisson) jääb avatuks muuseumi avanemiseni külastajatele.

Valitsus otsustas määrata kõrge keeleauhinna Helle Metslangile kui viljakale ja mitmekülgsele keeleteadlasele pühendunud töö eest grammatika uurimisel, keeletoimetajate ja keeleuurijate põlvkondade harimisel ning keelehuviliste innustamisel.

Lisainfo: Sirje Madisson, Eesti Rahva Muuseumi koostöövõrgustike koordinaator,
tel 7363 031, 58 043 394
ERMi YouTube`i kanal