17. mai 2021

Piret Päär TÜ Raamatukogu fonoteegis

2020 on eesti rahvajutu aasta! Aasta esimese folgiklubi külaline on Piret Päär – jutuvestja, koolitaja ja suulise pärimuse spetsialist.

“1986.a lõpetasin Tallinna Konservatooriumi lavakunstikooli. Töötasin Eesti Riiklikus Noorsooteatris kaks hooaega. Tõdemus, et teatris peab mängima lugusid, mida ei tahaks ise kellelegi jutustada ega ka kuulata, viis mind uutele otsingutele. Või õigemini tagasi juurte juurde. Läksin metsa, oma emakoju elama. Minu lapsepõlv oli täis lugude jutustamist nii kodus, kui ka külakogukonnas. Selle “vaba aasta” jooksul mõistsin, millises luksuses oli kasvanud. Kuulasin taas neid vanu pere- ja külapärimusi. Lisaks leidsin veel vanad muinas- ja rahvajutud. Ka tahte neid jutustada. Ja just täiskasvanutele.

Ühel poolt on toetanud mind kodust kaasa saadud traditsioon, teisalt teatrikoolis õpitu. Seda kõike kokku põimides, olen vedanud juba peaaegu kolmkümmend aastat Jutukooli ja kogu praegust jutuvestmisliikumist Eestimaal.”

Üritus on tasuta ja toimub 23.jaanuaril Tartu Ülikooli Raamatukogus.

Ants Johanson
TRAKS