23. juuli 2024

Jõuluõhtu Praha EV Suursaatkonnas

Traditsiooniliselt peeti käesoleval aastal Tšehhi Eesti Klubi jõulupidu Praha EV saatkonnas. Koostöös suursaadik Eva-Marie Liimetsa ja klubi Tšehhi-Eesti klubi  liikmetega valmistati ette jõuluõhtu programm. Koos lauldi klaveri saatel tuntud jõululaule.

Suurt elevust tekitas korraldatud loterii.  Õhtul jagas klubi enda valmistatud voldikuid, tutvustades kõigile Eesti Toa tegevust. Kuid õhtu naelaks sai kohalike eesti laste (3-7 aastased) poolt esitatud näidend: „Lammas Mii tahab teada, kes ta on!”, abiks Erasmus-üliõpilased Eestist.

Näidendit oli pikalt ette valmistatud korrapäraselt pühapäevadel toimuvatel Eesti Toa näidendi proovidel.

Enne traditsioonilise jõulutoidu maitsmist, tuli saatkonda külla ka jõuluvana, kes laste rõõmuks jagas kinke, loomulikult pärast salmide või laulude esitamist! Jõuluõhtul osales üle 60 inimese!

Pani kirja CEK-TEK esimees
Iivi Zajedova 

TEK tegemisi ja plaane 2020 tutvustav voldik