19. Jun 2024

ERMi Sõprade Selts pidas üldkoosolekut

Armsad sõbrad!

Laupäeval, 20. mail toimus muuseumimaastikul palju põnevat. Enne, kui ERMis algasid muusuemiöö seiklused, kogunesid muuseumi sõprade seltsi liikmed oma traditsioonilisele aastakoosolekule.

Kokkutulnuid tervitas ERMi direktor Kertu Saks ja muusikalise sissejuhatuse (ka liivi keeles) tegi laulukoor Tarbatu Lauri Breede juhatusel. Koosoleku juhataja Virve Tuubel luges ette seltsile saabunud head soovid neilt, kes laiast maailmast ise kohale ei saanud tulla ja siis oli esinemisjärg seltsi auliikme ehtekunstnik Kärt Summataveti käes, kes jagas sõpradega mõtteid teemal “Unustatud keha: mustrid ja ehted intiimse ruumi maastikel”.

Juhatuse esimees Art Leete tegi kokkuvõtte möödunud töisest aastast ja sellega kaasnenud rahalist poolt analüüsis revisjonikomisjoni liige Tiina Tael. Seltsi aastaraamatu Lee vastilmunud 29. numbrit tutvustas selle koostaja Sirje Madisson.

Kuna ERMi Sõprade Seltsil algas 14. mail 30. tegevusaasta, palus Virve Tuubel kõnepulti Tõnis Lukase, et koos meenutada, kuidas see tore koostöö aastakümneid tagasi alguse sai.

Rõõm oli tõdeda, et saalis oli mitmeid inimesi, kes seltsile algusaegadel sellise tugeva vundamendi ehitasid, mis siiani on hästi vastu pidanud.

Aga näitusel “Õige keha? Vale keha?” oli juba ootel kõigile tuttav giid Ervin- Ahti Org, et jätkata rännakut teemal, millega Kärt Summatavet oma ettekandes juba algust oli teinud.

Fotod tegid Alar ja Sirje Madisson.

Rohkem pilte vaata: https://www.facebook.com/ermi.sopradeselts


Kui meeleolukas ERMi Sõprade Seltsi üldkoosolek oli lõppenud ja  ka näitus “Õige keha? Vale keha?” koos giidiga üle vaadatud, oli aeg hakata valmistuma muuseumiöö sündmusteks. ERMi Sõprade Seltsi teenekad vabatahtlikud olid oma muuseumile külaliste vastuvõtmisel abiks. Suur tänu Marge ja Kristiina ja Eha ja Kristen ja Elvi!

Vabatahtlik Sirje tegi fotod.