22. Июл 2024

Õnne Eesti 105 Mikkelis!

Eesti Vabariigi 105. aastapäeva tähistati Mikkeli Eesti Keskuses 22. veebruaril vahukoore tordiga, mille juhatuse esimees Günter ise valmistas.

Toredaid üllatusi oli pakkuda GeiuLiisi kunstnikunurgas, kus jätkus elevust, sest näomaalingu mannekeenideks olid eestlastest prouad ja preilid, kellele Geiu Hummal kujundas kaunid Eesti sümbolid põskedele ja kätele. Geiu maalis kohapeal ja kinkis keskusele Eesti sümboolikaga puutahvlil pildi, mida on mugav ka üritustel Eesti kultuuri tutvustamiseks kaasas kanda.

On põhjust uhke olla ka liikmesarvu suurenemise üle, mis annab julgust tulevikult loota, et Mikkeli ja ümbruskonna eestlaskonna võrgustumine saab hoogu juurde ja sünnib uusi ideid. Miniraamatukogu vajab nüüd komplekteerimist, kuna saime tänuväärse annetuse eesti kirjandust eestluse hoidja ja eestvedaja, EOVS-i ja EKSÜ juhatuse liikme Ilona Kolbergi Mikkeli kodu raamatukogust.

Õnne Eesti iseseisvuse puhul käisid soovimas ka teiste rahvuste esindajad- nende hulgas meil varem esinenud Mikkeli muusik ja muusikaõpetaja, poolakas Jendrek Prusak ning Iraagist pärit lennundusinsener Hamid Al-Sammarraee, kes on rahvusvahelisel areenil loonud immigratsiooni teemalisi lühifilme ja dokumente ning saanud Mikkeli aasta auhinna Mikkelis toimuvat tutvustavate videote eest.

ÕNNE EESTI 105!
Eva Bellen Mikkeli Eesti Keskus ry