Press "Enter" to skip to content

Suvelaager 13-18 aastastele väliseesti noortele

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ootab 13-18 aastaseid Eesti juurtega noori kandideerima suvel Eestis toimuvasse keele- ja kultuurilaagrisse.
Laagrid toimuvad kolmes vahetuses juunist kuni augustini.

„Keelelaagrites saavad 13-18-aastased Eesti päritolu ning teistes riikides elavad noored õppida eesti keelt, suhelda laagrikeskkonnas eestlastest eakaaslastega ning õppida paremini tundma Eesti kultuurikeskkonda.

Laagrite vältel toimuvad erinevad ühistegevused, ekskursioonid, sportlikud ettevõtmised ning tutvutakse Eesti vaatamisväärsustega,” selgitas keeleosakonna nõunik Andero Adamson Haridus- ja Teadusministeeriumist.

  • 27. juuni – 7. juuli, esimene laagrivahetus on mõeldud noortele, kellel puudub eesti keele oskus või kelle eesti keele teadmised on vähesed.
  • 18. juuli – 28. juuli, teine laagrivahetus on mõeldud neile noortele, kes valdavad eesti keelt edasijõudnu tasemel.
  • 1. – 11. august, kolmas laagrivahetus on suunatud noortele, kes valdavad vabalt eesti keelt .

Lastevanematel on võimalik oma lapsi eesti keele- ja kultuurilaagrisse registreerida MISA kodulehel – registreerimisvorm.
Noorte laagrisse registreerimine toimub 4. aprillini 2017.

“Meile esitatud taotluste hulgast teeb MISA valiku, lähtudes noore eesti keele oskusest, motivatsioonist, vanusest, asukohamaast, väljaspool Eestit elamise ajast, laagris eelnevalt viibitud kordade arvust ja sõidukulude suurusest,” kommenteeris MISA juhataja Dmitri Burnašev.

Sihtasutus teatab noore vastuvõtust keelelaagrisse e-posti teel 13. aprilliks 2017.

Eesti päritolu noortele võimaldatakse keele- ja kultuurilaagreid „Rahvuskaaslaste programm 2014–2020“ raames. Laagri läbiviimist toetavad Kultuuriministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:
Jana Tondi
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
Valdkonnajuht
Tel +372 659 9069
E-post