Press "Enter" to skip to content

Kultuuri tegu 2017

KULTUURI TEGU 2017 laureaadiks kuulutati Eesti Kultuuri Koja konverentsil “Kultuur ja keskkond” 3.-4. november 2017 Rakveres loomeinimeste avalik ühispöördumine “222 kiri”.

“222 inimese ühispöördumine on murekiri – inimeste südames on mure, et enneolematu suurprojekt Rail Baltic, selle praegu kavandataval kujul, rikub jäädavalt Eesti põhilisimad väärtused,” kommenteeris auhinna vastu võtnud kirja idee algataja Toomas Kiho ja lisas, et “see on appikarje. Kas meie valitud valitsejad kuulevad, kui vaimuinimesed Eesti pärast muret üles näitavad? Kas meil on oma Eestiga veel lootust või pole, selles on küsimus? Ja see on traagiline küsimus”.

Viie Kultuuri Tegu 2017 nominendi hulka jõudsid lisaks Riigikogule esitatud ühispöördumisele järgmised kandidaadid:

  • Setomaa kolmekordne ülemsootska Aarne Leima ja tema kultuuriprojekt „Setomaa külad“ (esitaja: Piret Torm-Kriis, Setomaa 14. ülemsootska);
  • Elamustuur Laste Vabariik (esitaja: Eesti Kultuurikorraldajate Liit);
  • Mahe-Eesti arenguidee ja riigi mahekäsitluse kontseptsioon: Eesti – arukas ja mahekultuurne riik (esitaja Leonhard Koort);
  • Konrad Mägi elulooraamat (esitaja: Piret Mäeniit).

Nominentide esitlemine toimus 3. novembril Rakvere Teatris pidulikul galal, Koja aastakonverentsi “Kultuur ja keskkond” raames.
Eesti Kultuuri Koda annab Kultuuri Teo auhinda välja viiendat korda.

Auhinnafondi on välja pannud Kultuuriministeerium.