21. juuli 2024

Muusikuna Mikkeli kandis emakeelt õpetamas

Päikeselisel emakeelekuul ühines Mikkeli Eesti Keskuse perega mitmekülgne ja särav muusik Andra Kaus.

Andra on pärit Kuressaarest, praegune elu sujub hästi Mikkeli lähedal Pieksämäel, aga Soome seiklus sai alguse 25 aastat tagasi siia maasikaid korjama tulles ja tulevast abikaasat kohates. Andra on õnnelik, et tema töö on ka ta hobiks.

Pärast Kuressaare Lastemuusikakooli lõpetamist jätkusid muusika õpingud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, magistrikraad aga sai omandatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal. Andra on õppinud Jyväskyläs kammermuusikat ja hetkel kestavad õpingud Sibeliuse- Akadeemias kirikumuusika erialal.

Andra töötab Soisalo-muusikakooli Pieksämäe filiaalis klaveriõpetajana ja klaverisaatjana, samuti Pieksämäe koguduses kirikumuusik-organistina ning tegevmuusikuna teeb erinevat muusikaalast koostööd, nagu näiteks on korrepetiitor ja klahvpillimängija Rock With You- koorikontserdisarjas.

Andra on viieteistkümne aasta jooksul õpetanud eesti keelt Pieksämäe, Varkausi ja Jyväskylä Rahvaülikoolides, ka pojaga räägivad nad ikka eesti keeles ning ta ütleb: ”Eesti keel on väga tähtis, see on väikese maa ja rahva haruldane esindaja”.

Haruldane nähtus maailma mastaabis, aga imeliselt elujõuline, peame seda hoidma, sest ohtusid ja ahvatlusi on minna suuremate keelte ja kultuuride teed. Sulanduda ja ära kaduda sinna. Raamatud ja lugemine meeldib väga. Reisida meeldib. Ja lilled meeldivad, eriti põllulilled. Aga mingit uut sidet tahaks Eesti asjadega siin Soomes leida. Võib-olla saan sellise uue teeraja, võimaluse Eesti asja edendada nüüd Mikkeli Eesti Keskuse kaudu?”

Andra Kaus on mitmel korral MEKi üritustel kaunist muusikaelamust pakkunud, oleme rõõmsad, et saame sooja koostööd ühiselt jätkata!

Eva Bellen
Mikkeli

1 thought on “Muusikuna Mikkeli kandis emakeelt õpetamas

Comments are closed.