18. juuli 2024

Turu Eesti keskus tähistas Eesti taasiseseisvumise pidupäeva jalutuskäiguga

Turu Eesti keskus tähistas Eesti taasiseseisvumise pidupäeva ühise jalutuskäiguga. Jalutades ei suutnud märgatagi, mitu sammu tegime, sest terve aeg kuulsime midagi huvitavat. Turu ajalugu sai tuttavaks giid Eva Finchi juhendamisel. Või vähemalt väike tükike ajaloost, sest kõike lihtsalt ei jõua korraga!

Eva näitas meile Vana Suurturu ilusaid vanu maju ja isegi juba ammu Turu põlengus (1827) kaduma läinud maju. Ta jutustas Turu akadeemia, Turu ülikooli ja Turu rootsikeelse ülikooli Åbo Akademi ajaloost. 

Piilusime ka president Mauno Koivisto lapsepõlvekodu õue. Samuti saime teada, kus elab Soome peapiiskop. Toomkirik muidugi kõige keskpunktiks! 

Turu linn on tõesti huvitav ja täis ajaloolisi sündmusi ja lugusid, ootame väga järgmist korda, et Evaga neid avastada. Täname meie giidi! – Muide, Eva Finch on terve suve võtnud vastu Tallinki uuel Tallinn-Turu liinil reisinud eestlasi. Uue laevaliini avastanud reisijad teavad siis juba väga palju Turu linna vaatamisväärsustest ja linna ajaloost.

Kirsi Äyräs
Turu

Kaanefotol: giid Eva Finch